Pomoc finansowa dla poszkodowanych w dniach 05 i 06 października 2017r : Gmina Popów

W związku z sytuacją kryzysową jak miała miejsce w dniach 05 i 06 października 2017r. dotyczącą silnych wiatrów, opadów deszczu na terenie gminy Popów i szkód jakie powstały informujemy, że osoby, które doznały strat uszkodzenia mienia na skutek tych zdarzeń atmosferycznych mogą składać wnioski o pomoc finansową do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Popowie.

Zasiłki celowe do 6 000 złotych – Podstawą do określania wysokości przyznanej pomocy jest rodzinny wywiad środowiskowy przeprowadzony przez gminny (miejski) ośrodek pomocy społecznej, do którego poszkodowany winien się zgłosić. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Zasiłki celowe z pomocy społecznej w kwotach do 20 tys. zł oraz powyżej tej kwoty. Pomoc ta przeznaczona jest na remont albo odbudowę budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, który został zniszczony lub uszkodzony w wyniku powodzi, podtopień, intensywnych opadów atmosferycznych, silnych wiatrów, wyładowań atmosferycznych lub osunięć ziemi, zwanych dalej „zdarzeniem klęskowym”. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj i tutaj.

Pismo Wydziału Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach z 18 sierpnia 2017 r. dot. zasad przyznawania zasiłków celowych na remont lub odbudowę budynku/lokalu